TÜRKİYE

Tümü

Terör mağduru vatandaş ve esnafa yardım

(7 Yil, 6 Ay önce) 445 İzlenme
Sur'da PKK'lı teröristlerin baskıları sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan 4 bin 665 aileye 1 milyon 857 bin, 603 esnafa da 1 milyon 753 bin 500 lira destekte bulunuldu.

Diyarbakır Valiliği, Sur ilçesinde terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle mağdur olan ailelere ve esnafa desteğini sürdürüyor.

Vali Hüseyin Aksoy, yaptığı açıklamada, Sur'da terör örgütü mensuplarınca oluşturulan hendek ve barikatlar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan, geçici de olsa ikametgahlarından ayrılan vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Bu kapsamda Sur, Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından 4 bin 665 aileye 1 milyon 857 bin 364 lira nakdi yardım yaptıklarına işaret eden Aksoy, ayrıca bin 205 koli gıda ile 6 bin 50 ekmek dağıtıldığını bildirdi.

Aksoy, Sur ilçesindeki evleri dışında kalacak hiçbir yeri olmayan ve ikametgahlarından ayrılmak zorunda kalan 295 kişilik 77 ailenin çeşitli otellerde misafir edildiğini, otel ücretinin de valilik tarafından karşılandığını kaydetti.

Esnafa acil ihtiyaçları için para yardımı

Aksoy, Sur ilçesinde iş yerleri bulunan ve fiilen götürü usulde çalışan küçük esnafa yardımların da sürdüğünü vurguladı.

İş yerleri fiilen Sur ilçesinde bulunan, 1 Aralık 2015 itibarıyla faal çalışan ve basit usulde vergi kaydı olan küçük esnafın mağduriyetlerinin giderilmesi ve acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla nakdi yardımda bulunduklarını aktaran Aksoy, "Başbakanlığımız tarafından valiliğimize gönderilen ödenekle 31 Aralık'ta 603 esnafımıza 1 milyon 753 bin 500 lira yardım yaptık" ifadesini kullandı.

 

AA


ARŞİV
ANKETLER
Aydın Büyükşehir Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz?
Bu ankete toplam 3 kişi katıldı.